Strona główna / Aktualności / Uwaga na oszustów podszywających się pod policję – próbowali zatrzymać inny pojazd

Uwaga na oszustów podszywających się pod policję – próbowali zatrzymać inny pojazd

Jak informują kierowcy, w naszym regionie ktoś podszywa się pod funkcjonariuszy. Świadkowie relacjonują, że oszuści jadący samochodem emitującym niebieskie światła, próbowali kierowcę zatrzymać do kontroli.

Informację podał użytkownik jednej z grup na Facebooku. – Dziś około godziny 1 w nocy jadąc drogą między Mosiną, a Puszczykowem na nieoświetlonym odcinku drogi (WPN) poza terenem zabudowanym krążył pojazd, emitujący biało-niebieskie sygnały, kierowca dodatkowo migał długimi oraz awaryjnymi. Sygnałów dźwiękowych nie wydawał – relacjonuje kierowca.

Świadkowie nie zatrzymali się do kontroli. – Panowie próbowali zatrzymać nas w samym lesie, siedząc nam na ogonie, jednakże nakazałem koledze jechać dalej, do oświetlonej części Puszczykowa, ponieważ nie ma obowiązku zatrzymywania się w takim miejscu. Gdy zbliżyliśmy się do cmentarza, pojazd szybko zawrócił na skrzyżowaniu i udał się w drugą stronę – dodaje internauta.

Przypominamy, że kontrola policji powinna odbywać się w warunkach, które nie zagrażają bezpieczeństwu na drodze. W nocy, poza obszarem zabudowanym, prawo do kontroli drogowej przysługuje tylko policjantowi umundurowanemu, który daje kierowcy sygnał latarką ze światłem czerwonym lub też tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem czerwonym bądź odblaskowym.

Źródło: Facebook

 

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *