Strona główna / Aktualności / Puszczykowo odkryte na nowo
Robert Kiszkurno

Puszczykowo odkryte na nowo

W najbliższą sobotę, 18 września w willi Mimoza w Puszczykowie odbędzie się wystawa obrazów. Zostały one namalowane przez Członków Związku Polskich Artystów Plastyków ”Polska sztuka użytkowa” (z okręgu poznańskiego) oraz przez artystów — plastyków z Koła Lekarzy Malujących z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Malunki były inspirowane urokliwymi miejscami Puszczykowa. Wernisaż organizowany jest przez Fundację PARK w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Przed stworzeniem prac, artyści, zostali zaproszeni na spacery plenerowe, podczas których mogli poznać ciekawą architekturę letniskową podmiejskiej miejscowości oraz poznać historię ośrodków kuracyjnych.

— Celem projektu jest nie tylko uzupełnienie istniejącej luki informacyjnej, ale przypomnienie, że swoją sławę Puszczykowo i Ludwikowo zawdzięczały wspaniałym warunkom klimatycznym i krajobrazowym, które były i są nadal największym bogactwem, obecnie chronionym przez Wielkopolski Park Narodowy — informuje Małgorzata Ornoch-Tabędzka, prezes Fundacji PARK.

Gościem audycji jest Robert Kiszkurno, przewodnik historyczny i regionalista, który przeprowadza autorskie spacery m.in. po Puszczykowie. Wprowadził on artystów malarzy w przeszłość miasta i miejsca oraz zabytki architektury związane z wypoczynkiem nad Wartą i leczeniem uzdrowiskowym.

— Puszczykowo słynie w całej Polsce z dwóch miejsc — z muzeum Arkadego Fiedlera i legendarnej lodziarni rodziny Kostusiaków. Można faktycznie powiedzieć, że są to realni ambasadorowie naszego miasteczka. Niestety muszę dodać, że w cieniu tych dwóch miejsc zupełnie niechcący schowało się to prawdziwe legendarne letnisko Puszczykowo z zabytkami, willami, landhausami i niesamowitymi historiami, które skrywają zabytkowe domy — opowiada pan Robert.

Robert Kiszkurno - Śladami historii Puszczykowa i okolic
Robert Kiszkurno — przewodnik historyczny i regionalista.

Zapraszamy do odsłuchania audycji o historii i zabytkach Puszczykowa:

Dziedzictwo kultury materialnej Puszczykowa i okolic w obrazach/impresjach artystów. Wystawa odbędzie się 18 września br. o godz.: 16:00 w willi Mimoza
Dziedzictwo kultury materialnej Puszczykowa i okolic w obrazach/impresjach artystów. Wystawa odbędzie się 18 września br. o godz.: 16:00 w willi Mimoza

Weronika Zwierzchowska

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *