Strona główna / Aktualności / Potrzebna pomoc

Potrzebna pomoc

Mieszkający w Luboniu Kacper ma szansę uczestniczyć w turnusie w Centrum Fiszer od 20 czerwca do 3 lica 2021 r. Jego koszt to 9 150 zł. Został miesiąc do rozpoczęcia jakże potrzebnego chłopcu, rehabilitacyjnego turnusu, do którego sfinansowania brakuje jeszcze 5 000 zł.

 

APEL O POMOC

Jestem mamą 10-letniego Kacperka. Kacper miał urodzić się zdrowy. Niestety, podczas porodu zabrakło mu tego, co umożliwia życie – tlenu. Od dnia narodzin walczy o to, by być jak inne dzieci. Sam jednak tej walki nie wygra. Dzisiaj prosi Państwa o pomoc. Wystarczy najmniejsze wsparcie, aby był bliżej zwycięstwa. Dziewięć miesięcy zdrowej ciąży , wyniki wszystkich badań – prawidłowe. Miało być tak pięknie. ….. Niestety, w trakcie porodu doszło do niedotlenienia. Jego konsekwencją jest mózgowe porażenie dziecięce. Byłam zrozpaczona. Nikt do końca nie wiedział, jak będzie wyglądał rozwój Kacpra. Dziś już wiadomo , że syn ma zaburzony rozwój psychoruchowy – obniżone napięcie kończyn dolnych i wzmożone napięcie kończyn górnych, niedosłuch, problemy urologiczne. Ma również zaburzenia mowy i koncentracji , jednak dzielnie pracujemy, aby był sprawny intelektualnie. Rehabilitacja to hasło, któremu podporządkowane jest dzieciństwo syna. Każdy dzień Kacpra wygląda inaczej niż zdrowych dzieci, zawsze jest w nim jakiś element walki z chorobą. Kacper jednak nie skarży się. Wytrwale pracuje nad ruchem i mową. Lekarze wspominali, że nie wiadomo, czy Kacper będzie chodził, czy kiedykolwiek usłyszę jego głos. Wtedy wydawało mi się, że moja miłość wystarczy, że uzdrowię go, trzymając jedynie w objęciach. Niestety, miłość matki, choć potrafi zdziałać cuda, w tym przypadku nie wystarczyła. Tylko dzięki wzmożonej, ale kosztownej pracy terapeutycznej Kacper ma szansę powrotu do zdrowia, do poznania świata i cieszenia się nim, jak inne zdrowe dzieci. Dzięki codziennej regularnej rehabilitacji ma szansę poruszać się samodzielnie. Każdy mały krok w poprawie jego rozwoju jest dla mnie wielkim sukcesem i nadzieją na lepsze jutro. Rehabilitacja przynosi ogromne efekty. Ze względu na widoczne postępy w rozwoju psychoruchowym Kacperka wskazane jest kontynuowanie leczenia usprawniającego, co wiąże się z koniecznością pobytu na kolejnych turnusach rehabilitacyjnych. Optymalne warunki dla postępującej terapii zapewni co najmniej 5-6 turnusów w roku (2 tygodnie intensywnego usprawniania, 6 tygodni przerwy). Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to jednak kilka tysięcy złotych. Taki turnus to nie wakacje – to ciężka, czasami bolesna praca nad sprawnością i zdrowiem. To ciągłe ćwiczenia i rehabilitacja. Staram się, by Kacper traktował ją jak zabawę. Wiem, że to jedyna droga, by w przyszłości mógł spędzać wakacje jak inne dzieci – na radosnym bieganiu po trawie, skakaniu na trampolinie, zabawach. Jest pogodnym, uśmiechniętym chłopcem, a jego determinacja w walce o sprawność mogłaby być inspiracją dla niejednego dorosłego. Codzienność Kacpra nie wygląda tak jak każdego innego 10-latka. Oprócz bajek i zabawek jego pokój wypełnia sprzęt do ćwiczeń. Oprócz zajęć w szkole codzienna rehabilitacja i integracja sensoryczna, a oprócz kolegów i koleżanek – psycholodzy, logopedzi , pedagodzy. Zamiast walki ze smokami w dziecięcej wyobraźni, walka z chorobą w rzeczywistości.

Kacper uwielbia majsterkować, lubi też wodę, wędkowanie. Każdy z nas zna na pewno bajkę o złotej rybce, która spełnia trzy życzenia. Jednym z moich życzeń byłoby zdrowie dla mojego synka. Dlatego proszę, pomóżcie nam, by bajka okazała się rzeczywistością.

Wierzę, że kiedyś nadejdzie lepsze jutro, w którym – tak jak każdy – będzie mógł cieszyć się życiem. Po raz pierwszy w Centrum Fiszer byliśmy w lutym 2021 r. Udało mi się wtedy pokryć koszty. Na kwietniowy turnus niestety nie pojechaliśmy z powodu braku środków. Teraz Kacper ma szansę uczestniczyć w turnusie od 20 czerwca do 3 lipca 2021 r. Koszt turnusu to 9 150 zł. Został miesiąc, a brakuje jeszcze 5 000 zł, aby sfinansować turnus. Koszty rehabilitacji znacznie przekraczają moje możliwości finansowe. Jednak z całych sił walczę, aby zapewnić synowi możliwie jak najwięcej regularnej rehabilitacji. Efekty po turnusie w Centrum Fiszer są ogromne, dlatego tak bardzo zależy mi, aby syn kontynuował rozpoczętą tam terapię. Jako matka nie tracę nadziei, że dzięki Państwa pomocy uda mi się pomóc mojemu kochanemu dziecku w powrocie do zdrowia. Nie stać mnie na opłacenie dla Kacpra kolejnych turnusów i rehabilitacji stacjonarnej. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie i pomoc finansową dla mojego syna. Będę wdzięczna za każdą złotówkę przekazaną na rzecz Kacperka. Jest to dla mnie tak bardzo ważne, gdyż dzięki systematycznej rehabilitacji Kacper ma szansę na powrót do zdrowia. Dobro zawsze wraca.

Małgorzata Kowalska

 

FUNDACJA ZŁOTOWIANKA

UL.WIDOKOWA 1, 77-400 ZŁOTÓW

nr konta : SBL ZAKRZEWO 25 8944  0003  0002  7430  2000  0010

tytułem: darowizna na rzecz  KACPER  KOWALSKI  K/151

 

MOIM OGROMNYM MARZENIEM, póki co odległym, jest móc zabrać Kacpra na DELFINOTERAPIĘ … W tym celu prowadzę zbiórkę na Złotowianka Help. link do zbiórki :

https://zlotowiankahelp.pl/cel/pomozmy-kacperkowi-w-rozwoju

Mama Kacpra

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *