Strona główna / Aktualności / Otwarcie na Warcie

Otwarcie na Warcie

Pasją państwa Dominiki i Jacka są woda, przyroda i przygoda. Chcą pokazywać i zarażać ludzi, pięknem naszych okolic widzianych z wody, i samej Warty – bo głównie po tej rzece pływają. Kajaki mają od trzech lat. Spływy organizują przede wszystkim w najbliższej okolicy – Puszczykowo-Luboń-Poznań-Czerwonak-Mściszewo. Zależy im, by zaczynały się i kończyły w ramach komunikacji aglomeracyjnej.

Otwarcie

Od soboty, 22 maja można wypożyczyć sprzęt wodny w Luboniu, na terenie przystani kajakowej nad Wartą przy trasie dydaktyczno-rowerowej Luboń – Puszczykówko (w sąsiedztwie osiedla Warta Park, na wysokości byłych Zakładów Ziemniaczanych). Do dyspozycji lubiących wypoczynek i rekreację na wodzie są przygotowane: kajaki dwuosobowe (z możliwością zabrania dziecka) i łodzie motorowe bez patentu. Kajaki można wypożyczyć indywidualnie np.: na cały dzień, do Poznania (po drodze kocyk, grill, opalanie, może wędki?) – koszt. 80 zł; na cały dzień do Czerwonaka (kocyk, grill, opalanie, może wędki?) – 110 zł (do końca maja – 100 zł). Można je też wypożyczyć na godziny (30 zł/godz.)

Istnieje również możliwość wypożyczenia motorówki na godzinę (wypożyczenie i powrót w to samo miejsce – 80 zł).

Tradycyjnie – jak w poprzednich sezonach, będą również organizowane spływy na różnych odcinkach Warty. Państwo Dominika i Jacek liczą na sugestie i pomysły korzystających z ich sprzętu wodnego i nowe inspiracje do wspólnego działania. Zapraszają rodziny z dziećmi, znajomych, przyjaciół, i grupy zorganizowane.

Szczegółowe informacje i rezerwacje pod numerami tel.: Jacek 570 830 150 i Dominika 501 038 750.

Wypożyczalnia jest otwarta we wszystkie weekendy w godz. od 10 do 20, natomiast w pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym.

tekst i foto: Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *