Strona główna / Aktualności / Otwarcie na Warcie

Otwarcie na Warcie

Pasją państwa Dominiki i Jacka są woda, przyroda i przygoda. Chcą pokazywać i zarażać ludzi, pięknem naszych okolic widzianych z wody, i samej Warty – bo głównie po tej rzece pływają. Kajaki mają od trzech lat. Spływy organizują przede wszystkim w najbliższej okolicy – Puszczykowo-Luboń-Poznań-Czerwonak-Mściszewo. Zależy im, by zaczynały się i kończyły w ramach komunikacji aglomeracyjnej.

Otwarcie

Od soboty, 22 maja można wypożyczyć sprzęt wodny w Luboniu, na terenie przystani kajakowej nad Wartą przy trasie dydaktyczno-rowerowej Luboń – Puszczykówko (w sąsiedztwie osiedla Warta Park, na wysokości byłych Zakładów Ziemniaczanych). Do dyspozycji lubiących wypoczynek i rekreację na wodzie są przygotowane: kajaki dwuosobowe (z możliwością zabrania dziecka) i łodzie motorowe bez patentu. Kajaki można wypożyczyć indywidualnie np.: na cały dzień, do Poznania (po drodze kocyk, grill, opalanie, może wędki?) – koszt. 80 zł; na cały dzień do Czerwonaka (kocyk, grill, opalanie, może wędki?) – 110 zł (do końca maja – 100 zł). Można je też wypożyczyć na godziny (30 zł/godz.)

Istnieje również możliwość wypożyczenia motorówki na godzinę (wypożyczenie i powrót w to samo miejsce – 80 zł).

Tradycyjnie – jak w poprzednich sezonach, będą również organizowane spływy na różnych odcinkach Warty. Państwo Dominika i Jacek liczą na sugestie i pomysły korzystających z ich sprzętu wodnego i nowe inspiracje do wspólnego działania. Zapraszają rodziny z dziećmi, znajomych, przyjaciół, i grupy zorganizowane.

Szczegółowe informacje i rezerwacje pod numerami tel.: Jacek 570 830 150 i Dominika 501 038 750.

Wypożyczalnia jest otwarta we wszystkie weekendy w godz. od 10 do 20, natomiast w pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym.

tekst i foto: Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Dyżury radnych RML w grudniu 2023 i styczniu 2024

W I i III poniedziałek miesiąca od godz. 16 do 18 we wszystkich rejonach Lubonia …

Koncert Świąteczny

Już w nadchodzącą sobotę, 2 grudnia o godzinie 18.00 Biblioteka Miejska i Stowarzyszenie Pozytywny Luboń po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *