Nowa Dacia Jogger

Stary Browar - wyprzedaże najlepszych marek


Berdychowski Volkswagen -  id5

Strona główna / Aktualności / Jak radzić sobie ze zmianami klimatu lokalnie? Naukowcy szukają rozwiązań [Audycja]

Jak radzić sobie ze zmianami klimatu lokalnie? Naukowcy szukają rozwiązań [Audycja]

– Wszystkie poważne instytucje zajmujące się klimatem, przyznają, że to człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatu. To nie jest kwestia wiary, przekonań – to jest kwestia nauki i twardych dowodów – mówi w audycji “wywiadówka” prof. Damian Łowicki z UAM.

Trwają prace nad przygotowaniem Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Metropolii Poznań. W ramach przygotowania Planu, przedstawiciele środowiska naukowego spotykają się z mieszkańcami kolejnych gmin wokół Poznania i poznają problemy, z jakimi borykają się lokalne społeczności w obszarze dbania o środowisko i klimat.

20 maja odbyły się warsztaty dotyczące Mosiny, o których szerzej wkrótce, 24 maja takie samo spotkanie odbędzie się internetowo w sprawie Lubonia.

Już dziś zapraszamy na rozmowę Piotra Izdydorskiego z profesorem Damianem Łowickim z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.

Gość audycji “wywiadówka” jest jednym z naukowców zaangażowanych w prace nad Planem Adaptacji do Zmian Klimatu.

Radio MPL

Radio MPL to wschodzące medium rozwijane z pasją przez lokalnych radiowców z Lubonia, Mosiny, a nawet Poznania. Audycje radiowe przeprowadzamy w redakcji GMP, a także w terenie. Mamy wiele planów i pomysłów w związku z rozwojem naszego radia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.