Strona główna / Aktualności / Bądź eko z „Gazetą Lubońską”

Bądź eko z „Gazetą Lubońską”

Kto raz posprzątał, nigdy już nie będzie śmiecił…

W tym roku po raz 28. świadomi ludzie o wielkich sercach przystąpią do akcji Sprzątanie Świata, tym razem pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

Włączając się do ogólnopolskiej akcji, funkcjonujące w naszym mieście Stowarzyszenie „Forum Obywatelskie Luboń” organizuje wielkie sprzątanie w sobotę, 18 września w godz. 9-11. Lubonianie, którym nie jest obca czystość środowiska, w jakim żyjemy mogą się przyłączyć do wspólnego przedsięwzięcia. Zbiórka o godz. 9 na plaży miejskiej przy ul. Rzecznej. Dla uczestników akcji organizatorzy przewidzieli napoje oraz poczęstunek i upominki.

Warto wspomnieć, że Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 27 lat temu Przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meystowicz inicjowała tę Akcję w Polsce, nie spodziewała się, że dołączy do niej tyle osób, firm, organizacji, szkół. „Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi” – powiedziała pani Mira (szerzej o akcji czytaj w październikowym wydaniu GL”).

PAW

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Koncert Świąteczny w blasku choinki

W sobotni wieczór, 2 grudnia w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kołłątaja odbył się …

Dyżury radnych RML w grudniu 2023 i styczniu 2024

W I i III poniedziałek miesiąca od godz. 16 do 18 we wszystkich rejonach Lubonia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *