Strona główna / Aktualności / Szopka w Żabikowie

Szopka w Żabikowie

Tradycyjnie, w grudniu – co roku w innym rejonie Lubonia – Miasto stawia szopkę bożonarodzeniową. Tym razem wybór padł na pl. Edmunda Bojanowskiego. Można do niej przyjść za dnia, jak i o zmroku, gdy jest podświetlona.

Przed laty szopkę wykonali cieśle z firmy Damiana Klaudzińskiego według projektu artysty plastyka – Małgorzaty Błaszkiewicz, która stwierdziła, że doskonale wyczuli jej intencje. Całość zrobiono z cienkich oflisów (nie wyrównane po bokach deski z korą), dobrano odpowiedni kolor, na dach przybito matę trzcinową. Kompozycję dopełnił brzozowy paśnik. U wejścia do stajenki zamontowano gwiazdę wyciętą z grubej sklejki przez stolarza – Stanisława Łabińskiego, zaprojektowaną i pomalowaną przez Małgorzatę Błaszkiewicz. Bożonarodzeniowa szopka jest ozdobą pl. Edmunda Bojanowskiego i atrakcją przede wszystkim dla najmłodszych lubonian, którzy ją chętnie odwiedzają.

(PAW)

fot. Paweł Wolniewicz i Rafał Wojtyniak

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Wigilia Miejska

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia na placu Edmunda Bojanowskiego zapachniało świętami. Miasto zaprosiło mieszkańców na wspólną …

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *