Strona główna / Aktualności / Stanowisko rycerzy Jana Pawła II

Stanowisko rycerzy Jana Pawła II

Ostatnio bohaterem doniesień prasowych jest mieszkaniec Lubonia – Rycerz z Komandorii Poznańskiej, Prowincji Polskiej Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. W związku z tym zamieszczamy stanowisko Zakonu Rycerzy Jana Pawła II

Stanowisko Zakonu Rycerzy Jana Pawła II

Odnosząc się do najnowszych doniesień medialnych opisujących fakt, że „Rycerz Jana Pawła II był pedofilem”, pragniemy stwierdzić, że:

  1. Rycerze Jana Pawła II potępiają wszelkie grzechy, nadużycia wobec innych ludzi. Szczególny wstręt i obrzydzenie budzą w nas czyny o charakterze pedofilskim. Zdecydowana większość Rycerzy Jana Pawła II to mężowie i ojcowie rodzin. Staramy się, przykładnie wypełniać nasze powołanie do małżeństwa i ojcostwa inspirując się coraz bardziej aktualnym nauczaniem Świętego Jana Pawła Wielkiego.
  2. Bohaterem ostatnich doniesień prasowych jest nasz Brat Rycerz z Komandorii Poznańskiej, Prowincji Polskiej Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przystąpił do naszego Bractwa dwa lata temu, 11 listopada 2018 roku. Nie ujawnił on – ani Kapelanom swojej Chorągwi (zarówno poprzedniemu jak i obecnemu Księdzu Proboszczowi) ani władzom Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, ani nawet najbliższym Braciom Rycerzom – żadnych faktów, które mogłyby wzbudzać jakiekolwiek podejrzenia co do „ciemnych kart” jego życiorysu. Wręcz przeciwnie był on postrzegany przez najbliższe otoczenie jako przykładny katolik, dzielnie zmagający się od urodzenia z porażeniem mózgowym.
  3. Bracia Rycerze oraz władze Zakonu Rycerzy Jana Pawła II dowiedzieli się o zatrzymaniu a następnie o tymczasowym aresztowaniu naszego Brata Rycerza we wrześniu tego roku od jego najbliższej rodziny. Dowiedzieliśmy się także, że zarzucany naszemu współbratu czyn ma charakter pedofilski i dotyczy zdarzeń sprzed siedemnastu lat. Dowiedzieliśmy się także, że nasz współbrat przyznał się do
    zarzucanego czynu i wyraził skruchę i szczery żal przed prokuratorem. Za zgodą rodziny nasi współbracia prawnicy podjęli się obrony naszego podejrzanego współbrata. Niestety do dzisiaj nie uzyskali zgody na widzenie z podejrzanym. A zgodę na dostęp do części zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie uzyskali dopiero kilka dni temu. Uważamy, że każdy ma prawo do obrony – nawet jeśli popełnił najbardziej ohydne czyny – które winno służyć zapewnieniu uczciwego procesu i sprawiedliwej karze.
  4. Już w pierwszych dniach października Generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II zawiesił naszego podejrzanego współbrata w prawach Rycerza Jana Pawła II i nakazał postępowanie mające na celu zbadanie sprawy i – jeśli hańbiące zachowania się potwierdzą – wykluczenie winnego współbrata z szeregów Rycerzy Jana Pawła II.

Zakon Rycerzy Jana Pawła II

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *